תאורה לאמבטיה - מלכת האמבטיה

בתרבויות רבות, חדר האמבט הוא החשוב ביותר בבית, זה שבו מיטהרים ומנקים את הגוף והנפש. לא בכדי, רבים חולמים על חדר אמבט מעוצב בקווים נקיים ורכים ובמראה המשדר נינוחות, יופי ותחושה של ניקיון ו"פרש".

התאורה המבוקשת: בעיצוב ישתתפו גופים "נקיים" שיעזרו לנו להיכנס לאווירה הנעימה ולראות אם הסרנו היטב את האיפור, אם סידרנו את התלתלים והאם החולצה הטרנדית שלבשנו מגוהצת ונקייה.

כיום קיימת נטייה ליצור דרמה בחדרי שירותים כך שכמות האור, הזויות והשימוש באור ישחקו משחק מרכזי בעיצוב החלל. כך למשל, במסעדות ובמועדונים יש נטייה להניח וואטים בודדים בלבד של אור, מה שיוצר מראה אפלולי ושיקי. האם אתם רכים ונעימים או אפלוליים ושיקיים?

 

מה היא חשיבותה של תאורה לאמבטיה ?

חדר אמבטיה נתפס כאחד החללים המרכזים בבית המשמש את דיירי הבית במהלך כל יום לצרכים אינטימיים שונים. 

בעבר, כמעט ולא הושקעה מחשבה בבחירת תאורה לאמבטיה ובני הבית הסתפקו בתאורה פרקטית ומינימליסטית. כיום המצב שונה והשילוב בין מגוון רחב של גופי תאורה לאמבטיה ומודעות גבוהה לעיצוב חלל זה, מאפשרים ללקוחות לשלב גופי תאורה מעוצבים ויוקרתיים בחדר האמבטיה תוך התאמה לתאורה והעיצוב בשאר חלקי הבית.

תאורה לאמבטיה המשולבת בגופים ייעודיים ומעוצבים תורמת למראה חדר האמבטיה, יוצרת חלל ייחודי עם שיק עיצובי ומשרה אווירה נעימה ומרגיעה לבני הבית ולאורחים העושים שימוש בחלל זה.

 

אילו שיקולים יש להביא בחשבון בזמן בחירה תאורה לאמבטיה ?

בחירה נכונה של תאורה לאמבטיה, כמו גם בחירה של תאורה לחדרי הבית השונים, מורכבת ממספר שיקולים ובהם: 

1. צרכים ומטרות – תאורה לאמבטיה נבחרת בראש ובראשונה על פי דרישותיו וצרכיו של הלקוח. לחדר אמבטיה בעל חלל גדול יש לבחור בתאורה מתאימה אשר תספק ותאיר לנו בצורה איכותית ויעילה את כל אזורי החדר המשמש אותנו ואת ילדינו. בחדרי אמבטיה קטנים יותר נשלב גופי תאורה פרופורציונאליים אשר יבטיחו תאורה פונקציונאלית. 

2. תאורה בטיחותית - בזמן בחירת תאורה לאמבטיה יש להקפיד שגופי התאורה, אטומים למים ובעלי תקן מתאים, הבטוחים לשימוש בחלל זה.
נקפיד בבחירה וזאת על מנת למנוע מקרים העלולים לגרום לנזק הן ברכוש והן בגוף.

3. אסטטיקה - למכלול השיקולים החשובים אותם יש לקחת בחשבון בזמן בחירת תאורה לאמבטיה, מתווסף השיקול האסטטי. הכוונה לבחור גופים מעוצבים אשר יתאימו לעיצוב החלל וייצרו לחדר האמבטיה אופי וייחודיות משל עצמו. ככלות הכל, חדר אמבטיה מעוצב מקנה לדיירי הבית ולאורחים המגיעים אליו תחושה מרגיעה ונינוחה.

ניתן לשלב בין סוגים שונים של גופי תאורה לאמבטיה – תלויי קיר ותלויי תקרה, גופים שקועים, ספוטים ועוד, אותם ניתן להשיג במגוון רחב של עיצובים וסגנונות, וליצור הרמוניה בין התאורה המרכזית בחלל ובין התאורה הנלוות. שילוב מעין זה יתרום הן לעיצוב והן לאווירה הכללית בחדר האמבטיה ויצור תחושה נעימה בקרב העושים בו שימוש.

כדי למקסם את פוטנציאל עיצוב חדרי הבית חשובה בחירה איכותית ומדויקת של גופי תאורה. לצורך בחירה נכונה של תאורה לבית בכלל ותאורה לאמבטיה בפרט מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מיומנים ומנוסים בתחום התאורה, אשר אלו ייעצו וילוו אתכם בדרך לבחירה נכונה וכדאית של גופי תאורה.