תאורה למטבח - עם סיר בלב

לב ליבו של הבית, מקום של אנרגיה טובה, המולה נעימה, שקשוק סירים וצלחות, כוסות יין נמזגות ריחות תבשילים, כריכים לבית הספר וארוחות שחיתות מענגות. מקום שמספק מזון לגוף ולנפש ו"דלק" להמשך היום.

התאורה המבוקשת: שאיפה לתאורה בעוצמה טובה לעבודה במטבח, כזו שתתמזג עם עיצוב החללים המרכזיים של הבית - סלון, פינת אוכל. תאורה שתהיה פונקציונאלית, מעוצבת היטב ובעיקר - נכונה.

המטבח הינו חלל מרכזי בבית. אזור זה נמצא בפעילות מתמדת לאורך כל היום, מהווה נקודת מפגש מרכזית לדיירי הבית ואליו מתכנסים לצורך ארוחות ומפגשים משפחתיים. המטבח גם משמש כסביבת עבודה בו מבוצעות פעולות כגון בישול ואפייה, כחלק מהכנת הארוחות לבני הבית וכיבוד לאורחים. 

לתאורה למטבח יש השפעה רבה על הנעשה בחלל זה. על כן יש לבחור בתאורה אשר תתאים לפעילויות השונות ותשרת בצורה ראויה את אנשי הבית בבואם להכין ארוחה ולסעוד. בהתאם נכון יהיה לבחור בגופי תאורה למטבח המתאימים לשימושים השונים.

באזור משטח העבודה נבחר בגופים המפיקים עוצמת אור חזקה בעלת גוון בהיר. יש להקפיד כי המיקומים בהם יותקנו גופי התאורה למטבח יבטיחו אור ישיר וממוקד ללא הפרעה והצללה של מי מבני הבית, העוסק בהכנת ארוחה, על משטח העבודה. 

תכנון נכון של תאורה לאזור זה משלב בין סוגים שונים של גופי תאורה למטבח מתוך כוונה לשלב בין אווירה נינוחה ונעימה לבין התאמה לפעילויות השונות המבוצעות בחלל זה ותוך התחשבות באור טבעי המגיע מבחוץ. לצד אור ממוקד באזור משטח העבודה נבחר בגופי תאורה מעוצבים המתאימים לעיצוב הכללי בבית אשר ייצרו סביבה נעימה ואסטטית לשהייה. כך גם נוכל להאיר ולהבליט אלמנטים שונים ואביזרים במטבח.

 

מה הם השיקולים אותם יש לקחת בחשבון בזמן בחירת גופי תאורה למטבח ?

כמו כל בחירה של גופי תאורה הן לסלון והן לחדרי הילדים גם בבחירה של גופי תאורה למטבח יש להביא בחשבון מספר פרמטרים. 

השיקול הראשון הינו התאמה בין האזורים השונים במטבח והתאורה לפעילות המתוכננת בכל אזור. האם מדובר בתאורה מרכזית, תאורה דקורטיבית או בגופים מעל סביבת העבודה. 

פרמטר חשוב נוסף לבחירה מדויקת של גופי תאורה למטבח הינו עוצמת ומשך הזמן בו אור השמש מציף את החלל. מרכיב נוסף הינו מבנה הבית. ישנם בתים אשר חלל המטבח, אזור פינת האוכל והסלון פתוחים ומשתלבים יחד לחלל אחד. על כן יש להתחשב בסגנון עיצוב התאורה הקיימת בהם ולבחור תאורה בעלת סגנון ואופי דומה.

מעוניינים לחדש את המטבח ? התקנתם מטבח חדש ומעוצב ? בחירה נכונה של גופי תאורה למטבח תוך שילוב בין פרקטיות, עיצוב וסגנון יהפכו את המטבח שלכם לאזור מזמין עם אווירה נינוחה ושלווה לכל בני הבית.